ពិធីបិទការប្រកួតកីឡាក្របខណ្ឌសិស្សជ្រើសរើសជើងឯកពានរង្វាន់
កាលពីថ្ងៃទី០៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ កន្លងទៅនេះ គណៈកម្មការកីឡានៃមជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង បានរៀបចំពិធីបិទការប្រកួតកីឡាក្របខណ្ឌសិស្សជ្រើសរើសជើងឯកពានរង្វាន់ ម៉េងលី ជេ. គួច ​ ជំនាន់ទី១៦ ប្រចាំឆ្នាំ២០២៣ នៃមជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ដែលមានការរួមពីសំណាក់ គណៈគ្រប់គ្រង ចាងហ្វាង លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ អ្នកអាណាព្យាបាលសិស្ស និងសិស្សានុសិស្សដែលជាកីឡាករ និងកីឡាការិនីយ៉ាងច្រើនកុះករ នៅទីលានបាល់ទាត់ នៃមជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាចាក់អង្រែ ក្រោមអធិបតីភាព លោកស្រី រស់ យ៉ាណា ប្រធាន នៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង។
ក្រុមកីឡាករ កីឡា​ការិនីវ័យក្មេងដែលជាសិស្សានុសិស្ស បាន​ធ្វើការប្រកួតប្រជែង​គ្នា​យ៉ាង​ស្វិតស្វាញអស់​រយៈពេល​ជាច្រើនសប្តាហ៍កន្លងមក​ លើវិញ្ញាសាដែលខ្លួនបានហ្វឹកហាត់​ផ្សេងៗពីគ្នា ហើយកីឡាករ និងកីឡាការិនី ដែល​មាន​សមត្ថភាពដណ្តើម​បាន​ជ័យលាភី​ត្រូវ​ទទួលពាន​រង្វាន់ មេដាយមាស មេដាយប្រាក់ មេដាយសំរឹទ្ធិ និងរង្វាន់លើក​ទឹកចិត្ត​ជា​កិត្តិយសដល់ក្រុមកីឡាករជ័យលាភីផងដែរ​។
ថ្លែងក្នុងពិធីបិទការប្រកួតកីឡាសិស្សនោះផងដែរ លោកស្រី រស់ យ៉ាណា ប្រធាន នៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង បានសម្តែងនូវការកោតសរសើរ និងមាន​មោទកភាព​យ៉ាងខ្លាំង​បំផុតចំពោះក្រុម​កីឡា​​​ករ កីឡាការិនីទាំងអស់ ដែលបានធ្វើការប្រកួតប្រជែងយ៉ាង​ស្វិត​ស្វាញជាច្រើន​សប្តាហ៍​កន្លងមក រហូត​ទទួល​បាន​លទ្ធផល​ដ៏​ប្រសើរប្រកបដោយភាពស្និទ្ធស្នាល សាមគ្គីភាព សេចក្តីថ្លៃថ្នូរ និងភាតរភាព​ក្នុង​ពេល​ប្រកួត​ទាំងនៅក្នុង​សាលា ការប្រកួត​ថ្នាក់​ជាតិ និងការប្រកួតនានា​ក្នុងពេលកន្លងមក ​ស្របតាម​ទិសដៅយុទ្ធសាស្ត្រ​របស់មជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ដែលបង្កើតឱ្យ​មានកម្មវិធីកីឡា​ក្រៅម៉ោង​សិក្សានេះឡើង ដើម្បីឱ្យ​សិស្សានុសិស្ស​ទាំងអស់​មាន​សុខ​ភាពល្អ កាយសម្បទា​រឹងមាំ ប្រាជ្ញា​ឈ្លាសវៃ មានភាពរហ័រហួន រឹតចំណង​មិត្ដភាព ភាតរភាព ចៀសផុត​ពីគ្រឿងញៀន និងល្បែងស៊ីសង ជាពិសេសគឺ​បណ្តុះទឹកចិត្តយុវជនឱ្យ​ចូលរួមសកម្មភាព​ផ្សេងៗក្នុង​សង្គមឱ្យបានច្រើន​តាមដែល​អាច​ធ្វើទៅបាន។ នៅក្នុងពិធីបិទការប្រកួតនេះដែរ ក៏មានការសម្តែងទេពកោសល្យពីសំណាក់សិស្សានុសិស្សនៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ដែលញុំាងឱ្យកម្មវិធីកាន់តែអធិកអធម និងពោរពេញដោយភាពសប្បាយរីករាយ។ ជាចុងក្រោយនៃកម្មវិធី គឺការប្រគល់មេដាយ និងពានរង្វាន់ដល់កីឡាករ កីឡាការិនីជ័យលាភីពីសំណាក់គណៈគ្រប់គ្រងសាលា ព្រមទាំងមានការថតរូបអនុស្សាវរីយ៍យ៉ាងសប្បាយរីករាយផងដែរ។

On August 06, 2023 the committees of Aii Language Center and the American Intercon School held a Closing Ceremony of Student Sports Championship to award the 16th the Mengly J. Quach of Aii Language Center and the American Intercon School at Chak Angre campus. This amazing event was honorably attended by Madam Yana Ros, President of American Intercon School, the committees, head principals, principals, as well as many other teachers, students, parents, guardians and athletes which made this ceremony become more meaningful.
The young athletes competed hard for several weeks over the disciplines in which they trained, and the winners were awarded such as gold medals, silver medals, bronze medals and other incentives gifts in honor of the winning team.
To open the ceremony, Madam Yana Ros, President of American Intercon School, delivered meaningful remarks to admire and proud of all the athletes who attended the competitions for several weeks
Until you get good results with friendship, solidarity, dignity and brotherhood during the competition, both in the school and the national competition. and past competitions in line with strategic direction of Aii Language Center and American Intercon School which created this extracurricular sports program for all students to be healthy, physically fit, intelligent, agile, strengthen friendships, brotherhood, avoid drugs and gambling, especially to encourage young people to participate in other activities in society as much as possible. At the end of this event, there was also a talent show by the students of the American Intercon School, which made the event even more festive and fun. The medals and trophies were awarded to the winners by the American Intercon school committee, as well as a happy photo shoot at the end of the event.